Přes Stolovou horu na Pony ranč

31.01.2024

Jelikož mám dvě aktivní děti ve věku 4 a 7 let, které nemají rády dlouhé cesty autem, podnikáme spolu mnoho půldenních až denních výletů po okolí. Zde jsou ty nejlepší, které já i mé děti máme nejraději. 

Začněte doporučeným výchozím bodem pod Stolovou horou před Klentnicí (před Klentnicí - když jedete od Mikulova. Pokud pojedete z Dolních Dunajovic, pak musíte projet celé Klentnice a cca 200 m za cedulí Klentnice hledejte vyznačený bod vpravo na obrázku.

Poté se dejte po růžové trase na Stolovou/Tabulovou horu. Nemůžete ji minout :) Jděte po vyznačených trasách směrem k Sirotčímu hrádku. Nezapomeňte si vzít naši piknikovou deku (zdarma na apartmánu Pálava) a udělejte si piknik přímo pod hrádkem. Je to kouzelné. Tam si děláme s dětmi menší zastávku. 

Poté pokračujte strmější cestou přímo dolů do Klentnice, jakmile narazíte na hlavní cestu, dejte se doprava. Projděte celé Klentnice až nakonec. Naproti hřbitovu uvidíte cestu podél vinohradů, takže nemusíte jít po hlavní cestě, kde jezdí spousta aut. Cca po 500m narazíte na zlatý hřeb celé výpravy (alespoň pro mé děti), na Pony ranč. Úžasné místo se zvířaty, milými majiteli, kde máte možnost si dát menší občerstvení. Tam trávíme většinou minimálně 2 hodiny :)

V tuto dobu jsou už všichni lehce znaveni a tak úlevou, hlavně pro děti, je fakt, že auto máte asi 100 m od Pony ranče.  

Na obrázku vidíte trasu, kterou půjdete, nemusíte vracet po stejné cestě zpět. 

Přeji Vám příjemnou cestu!

S láskou,

Míša