en- Jedinečný Mikulov

02/05/2023

Jelikož pocházím z Mikulova, jeden z mých tipů musí být i celodenní výlet v tomto kouzelném městě. A že budete mít co dělat, abyste to za jeden den vše stihli :)

Začneme v jeskyních, které leží v přírodní rezervaci Turold, naproti Amfiteátru. Tam také můžete zaparkovat. Skupinky se pouští pouze s průvodcem každou hodinu. Jeskyně se otevírají v dubnu. 

Z jeskyní pokračujte přes amfiteátr na Kozí hrádek, odkud uvidíte krásná panoramata na Mikulov. Poté se vydejte přes náměstí až do zámeckého parku a užijte si výjimečnou atmosféru tohoto místa. Zámek Mikulov se otevírá v dubnu, více informací naleznete v odkaze. Na náměstí naleznete také vížku, aneb Kostelní věž, kterou si můžete vyšlápnout společně s Vašimi dětmi a užít si krásný výhled po okolí. V neposlední řadě nazapomeňte na Hrobku, která je přímo uprostřed náměstí, její otevírací dobu naleznete v odkazu.

V tomto bodě bych se vrátila pro auto k amfiteátru a popojela k Lomu - Janičův vrch, což je velice vyhledávaný bod všemi turisty. V létě je vstup a koupání v něm zpoplatněno, ale mimo sezónu se tam můžete volně pohybovat a udělat si tam třeba piknik. Pokud budete mít ještě dost síly, vyšlápněte si Sv. Kopeček, který je hned vedle lomu. Pokud už nemáte dost síly, zajeďte si někam na pozdní oběd. Mé oblíbené místo je Bowling, který se nachází na konci Mikulova. 

Pokud navštívíte město v létě, nemůžu zapomenout na moc hezky zrekonstruované koupaliště Riviéra, které ale bývá v létě dost plné. Pokud toužíte po klidu a nevadí Vám retro koupaliště, vyražte na koupaliště do Březí (cca 4 km od Mikulova). Tohle koupaliště volím kvůli velkým travnatým plochám, kde se děti můžou vyběhat, zahrát si beach volejbal, nebo před občerstvením, kde se můžete najíst i bez nutnosti zaplacení vstupného, si můžete zdarma zapůjčit pálky na badminton. Je to sice  hodně retro, ale za ten klid to rozhodně stojí. :)

Krásný den plný zážitků Vám i Vašim dětem přeje Míša :)