Kudy z nudy

Mikulov a blízké okolí

Mé tipy na výlety s dětmi v Mikulově a blízkém okolí 

Je březen, venku je celkem teplo, ale prší. To asi každý někdy na dovolené zažil. Máte 100+ aktivit venku, projeli jste na netu celé okolí, vytipovali místa kam zajít, co vidět a co určitě neminout a ejhle. Vše je to venku a dětem, a snad ani Vám, se do toho počasí fakt nechce.

Jelikož mám dvě aktivní děti ve věku 4 a 7 let, které nemají rády dlouhé cesty autem, podnikáme spolu mnoho půldenních až denních výletů po okolí. Zde jsou ty nejlepší, které já i mé děti máme nejraději.

Proč vlakem? No přeci proto, abyste si mohli dát vínečko :) Můžete také jet na kolech. Tak i tak se budete muset dostat do Březí, tj. 4 km z Dolních Dunajovic. V Březí zaparkujte hned u vlakového nádraží (je tam spousta místa k parkování zdarma) a buď sedněte na kolo a jeďte po cyklostezce, která vede podél kolejí až do...

Jelikož pocházím z Mikulova, jeden z mých tipů musí být i celodenní výlet v tomto kouzelném městě. A že budete mít co dělat, abyste to za jeden den vše stihli :)

Velkou část svého života jsem cestovala a vždy si všímala menších či větších nedostatků v různých typech ubytování. Líbilo se mi skromné ubytování v džungli v Thajsku, na lodi ve Vietnamu, pod hvězdami v Austrálii či velice jedinečné bydlení u řeky Gangy, v Indii.