en-Z Pasohlávek parníkem do kempu Merkur a pěšky zpět

23/07/2023

Dávám sem můj druhý tip na denní výlet s nejmenšími dobrodruhy. Tento mám obzvlášť ráda :)

Jeďte autem do Pasohlávek a zaparkujte na vyznačeném oranžovém kolečku :) Je to hned vedle nástupiště na parník, který Vás zaveze do kempu Merkur

Z  jízdního řádu (www.plavbypalava.cz) si můžete zvolit buď delší, nebo kratší trasu. Záleží na tom, jak moc mají Vaše děti rády cesty lodí. Já volím delší trasu, protože si plavbu vždy náramně užijeme. Na obrázku vpravo - hned u místa, kde budete parkovat - se nachází dětské hřiště, kde můžete zkrátit případné čekání. Modrou barvou je označeno přístaviště, kde nasednete na parník. 

Po příjezdu do kempu Merkur si zajděte koupit na vrátnici vstupenku do kempu, ač již v kempu budete. Jistota je jistota :) 

My si vždy zajdeme první na pizzu a pak se děti vyběhají na místních hřištích, kterých je podél jezera hned několik. Bývá tam i další vyžití pro děti, jakým je obří vodní skluzavka, nebo trampolíny. Až jsme všichni lehce unaveni, rozkládáme deku u vody a sluníme se a čácháme ve vodě. Určitě také nemůžu zapomenout na šlapadla, které mé děti milují. 

Až plně vyčerpáme možnosti zábavy, které nám kemp nabízí, odcházíme zpět do Pasohlávek. Samozřejmě pěšky. Je to nová moderní cyklostezka podél jezer. Když byly děti ještě malé, brala jsem s sebou skládací koloběžku, kterou si během cesty půjčovaly. Nebo rovnou kočárek :) Teď to už zvládáme pěšky. 

Je to krásný výlet, který podle mě zahrnuje všechny možné aktivity, které děti baví. Parník, pizzu, hřiště, koupačku, šlapadla, trampolíny. Po návratu do apartmánu dejte děti spát, otevřete si víno z minibaru, hoďte maso na gril a relaxujte třeba při výhledu na Pálavu.

Přeji Vám krásný den!

S láskou,

Míša