en-Zoo Sedlec vlakem a zpět

30/06/2023

Proč vlakem? No přeci proto, abyste si mohli dát vínečko :) Můžete také jet na kolech. Tak i tak se budete muset dostat do Březí, nebo do Mikulova. 

V Březí zaparkujte hned u vlakového nádraží (je tam spousta místa k parkování zdarma) a buď sedněte na kolo a jeďte po cyklostezce, která vede podél kolejí až do Sedlece (vede samozřejmě ještě dál, ale my chceme do Zoo :), nebo nasedněte na vlak a vystupte v Sedleci. Jsou to dvě zastávky. V Mikulově je odstavné parkoviště kousek od nádraží. Nebo nechte auto u Tesca a přeběhněte most :)

Z vlakového nádraží v Sedleci je Zoo cca 800 m. Zoo je malé, ale krásné se spoustou zvířat, občerstvením a milým prostředím. 

Odtud můžete rovnou na oběd. Na konci Sedlece směrem na Hlohovec najdete super areál Sedleckých vín, kde je i občerstvení a samozřejmě také víno. Můžete si tam zahrát zdarma golf, děti mají k dispozici hřiště, houpačky i pískoviště. 

Na obrázku vpravo je růžově znázorněno Zoo a poté trasa do areálu Sedleckých vín, na mapách vedeno jako Zemědělské družstvo Sedlec (modře).

Jelikož se Sedlecká vína nachází na cyklostezce pokračující do Hlohovce, můžete pokračovat až na Hraniční zámeček, což je zhruba 3 km. Pokud máte kola, bude to jednodušší, pokud malé děti, doporučuji se vydat zpátky směr vlakové nádraží :) Mé děti by to ve věku 4 a 7 let ještě nedaly. 

Krásný výlet plný nových zážitků na té naší krásné jižní Moravě Vám přeje Míša.